Ugrás a fő tartalomhoz
2026. szeptember 04. | Rozália
LÁTVÁNYOSABB MUNKÁKAT VÉGEZNEK A KÖVETKEZŐ NAPOKBAN
Több helyszínen is aszfaltoznak a...
LAKOSSÁGI FÓRUM A HELYI AUTÓBUSZ-KÖZLEKEDÉSRŐL
Eger önkormányzata lakossági fórumot...
HIRDETMÉNY BÍRÓSÁGI ÜLNÖK VÁLASZTÁSÁRÓL
Az Alaptörvény 27. cikkének (2)...
Miből élünk? - Minden válasz számít
A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) a...
JÖN A TANÉVKEZDÉS, ÉJJELI MUNKAVÉGZÉS IS VÁRHATÓ!
Több helyszínen is dolgoznak a 25. számú...
KÖZGYŰLÉS ELŐTT KÖSZÖNTÖTTÉK AZ EGRI BIRKÓZÓKAT
Az augusztusi egri városi közgyűlés...
CSILLAG NÉPSZERŰSÍTI IDÉN A BÁBSZÍNHÁZ MUNKÁJÁT
"A Csillagok évada" - ezt az elnevezést...
ÚTÉPÍTÉSI INFORMÁCIÓK
Ütemezetten halad a Magyar Közút...
KÖZLEMÉNY AZ EVSI HIVATALOS KOMMUNIKÁCIÓJÁRÓL
Tisztelt Partnereink! Tájékoztatjuk...
LAKOSSÁGI RIASZTÓ ESZKÖZÖK (SZIRÉNA) PRÓBÁJA
Egerben 2026. augusztus 31-én (hétfőn) a...
Szünetel a kegyeleti ügyintézés
Eger Megyei Jogú Város Polgármesteri...
Új ajánlatkérés - Természetjáró infrastruktúra
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Új ajánlatkérés - „Szociális városrehabilitáció
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Elhunyt Vizi Gyula
Életének 73. évében elhunyt Vizi Gyula,...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (AUGUSZTUS)
A nagy forróság ellenére ütemterv...
KÉT PÁLYÁZAT ÉRKEZETT AZ EKVI IGAZGATÓI POSZTJÁRA
Lezárult az Egri Közszolgáltatások...
EGER A ZSEBÜNKBEN – ELKÉSZÜLT A VISITEGER APPLIKÁCIÓ
A tavaly decemberben elfogadott Kulturális...
HŐSÉGRIADÓ IDEJÉN IS NYITVATARTÓ OVIK, BÖLCSIK
Az Egri Bölcsődei és Óvodai Intézmény...
TAKARÉKOSKODÁS ÉS HŰSÖLÉS HŐSÉG IDEJÉN
A következő napokban ismét extrém...
VÁLTOZIK A KÖZJÓLÉTI CSOPORT ÜGYYFÉLFOGADÁSI RENDJE
Augusztusban változik a Jogi, Szervezési...
I. fokú vízkorlátozás Eger területén
Eger Megyei Jogú Város Polgármestere, a...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (AUGUSZTUS 3-TÓL)
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
Szakszerűen halad az egri vár helyreállítása
Két évvel ezelőtt, 2024 őszén az (akkor...
SZÉPÜL A VÁROS: SÖVÉNYT VÁGNAK, VIRÁGÁGYÁS KÉSZÜL
Több helyszínen dolgoztak a héten a...
A LAJOSVÁROSBAN IS MEGKEZDŐDTEK A MUNKÁLATOK
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
HIRDETMÉNY Eger Településtervének elkészítéséről
Tájékoztatjuk a Tisztelt Lakosságot Eger...
ÚTÉPÍTÉSI HÍRADÓ (július 20-tól)
Az elmúlt 50 év legnagyobb...
EGERBEN JÁRT A VIRÁGOS MAGYARORSZÁG ZSŰRIJE
Eger idén is nevezett a Virágos...
Ajánlatkérés - Természetjáró infrastruktúra
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...
Ajánlatkérés - Közösségi tér az Érsekkertben
Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata...

Hirdetmény

Létrehozva: 2015. október 21.  |  Utoljára frissítve: 2019. április 02.

Közterület elnevezésére tett javaslatok


 

 

A központi címregiszterről és a címkezelésről szóló 345/2014. (XII. 23.) Kormányrendeletben foglaltak alapján szükségessé vált Eger Megyei Jogú Város egyes közterületeinek elnevezésével kapcsolatban a hiányzó vagy nem megfelelő közterület jelleg meghatározása, valamint egyes új közterületek elnevezése, egyúttal a magyar helyesírás szabályainak megfelelő írásmód szerinti javítása.

Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlésének az utca- és városrésznevekről, valamint azok jelöléséről szóló 26/2000 (IV. 21) önkormányzati rendelet szerint:
- Az utcanév megállapításakor figyelemmel kell lenni a történelmi hagyományokra, a földrajzi környezetre és a nyelvhelyességi követelményekre.
- Utcanév megállapítását bárki kezdeményezheti.
- Az utcanév megállapítása előtt a Polgármesteri Hivatal kikéri a közvetlenül érintett lakosság és mindazok véleményét, akiknek cégbejegyzésére az elnevezés kihatással van.

Mindezek alapján, figyelemmel Eger város hagyományaira és a földrajzi környezetére az alábbi közterület megnevezéseket kívánom a Közgyűlésnek benyújtani, egyúttal javaslom azok megtárgyalását:


1./ az 1. melléklet szeinti külterületnek a Paphegy- dűlő;
(Eger- Egerszalók országos közúttól a 0844 hrsz-ú, a 0845/7 hrsz-ú, a 2276 hrsz-ú, a 9769/4 hrsz-ú út északi határa, a 24443/1 hrsz-ú út keleti és észkai határa, a 0861/72 hrsz-ú út irányába, a 0866 hrsz-ú út, a 0867 hrsz-ú út, Egeszóláti út, és az Eger-Egerszalók országos közúttal behatárolt terület.)

2./ a 2. melléklet szerinti külterületnek a Braunvölgy-dűlő;
(Eger-Szilvásvárad vasútvonaltól kiindulva, a Dónát utca, a 0292/26 hrsz-ú út, 0292/27 hrsz-ú út , 0292/49 hrsz-ú út, a 0292/29 hrsz-ú erdő, a 0292/72 árok, a 0281/154 hrsz-ú út a 0281/50 hrsz-ú út, a 26490 hrsz-ú út, a 0274 hrsz-ú 0251/80 hrsz-ú út ,0255 hrsz-ú út, Eger-Szilvásvárad vasútvonallal behatárolt terület.)

3./ a 3. melléklet szerinti külterületnek a Kis-Eged dűlő;
(Eger-Noszvaj összekötő úttól kiindulva, a 0398 hrsz-ú út, a 0323 hrsz-ú út déli határán, a 28399 hrsz-ú út, a 0315 hrsz-ú út, a 0301 hrsz-ú út, a 28305 hrsz-ú, a 28310/1 hrsz-ú, a 0305/18 hrsz-ú, a 0305/25 hrsz-ú út keleti határán, a 0327/81 hrsz-ú, a 0327/85 hrsz-ú út, a 0327/87 hrsz- út, a 0327/89 hrsz-ú út, az Eger-Noszvaj összekötő úttal behatárolt terület.)

4./ a 4. melléklet szerinti külterületnek a Kenderföld-dűlő;
(Eger-Szilvávárad vasútvonaltól kiindulva, a 0255 hrsz-ú út, a 0251/80 hrsz-ú út, a 0248 hrsz-ú, 0234 hrsz-ú út, a 0230 hrsz-ú út, a 0159 hrsz-ú út, aTárkány patak, és az Eger-Szilvávárad vasútvonallal behatárolt terület)

5./ a 5. melléklet szerinti külterületnek a Szőlőcske-puszta;
(0383 hrsz-ú úttól kiindulva, Eger-noszvaj összekőtő út, 0367/2 hrsz-ú út vonalától Észak-keletre elterülő Eger közigazgatási határáig húzódó terület)
6./ a 6. melléklet szerinti külterületnek az Agárdi-dűlő;
(a 22460/2 hrsz-ú út, a 22499 hrsz-ú, a 21145 hrsz-ú, a 21155 hrzs-ú út, a 21088/2 hrsz-ú út, a 0866 hrsz-ú út, a 0861/75 hrsz-ú út. A 0861/67 déli és keleti oldala, a 0861/74 hrsz-ú út, a 3755 hrsz-ú északi oldal, a 0861/75 hrsz-ú út, a 22350/2 hrsz-ú út, a 33271 hrsz-ú út, a 22371 hrsz-ú út északi végétől a 22700 út nyugati végétől összekötve a 22550/1 hrsz-ú úttal bezárt terület a Kisfaludy utca végével behatárolt terület.)
7./ a 7. melléklet szrinti külterületnek az Almár-dűlő
(a 23809/2 hrsz-ú, 23813/8 hrsz-ú, 23814 hrsz-ú, 23826/8 hrsz-ú, 23845 hrsz-ú,23860 hrsz-ú, 23871 hrsz-ú,23815 hrsz-ú, 23816/1 hrsz-ú, 23878 hrsz-ú, 24190/1 hrsz-ú, 23956 hrsz-ú, 23962/3 hrsz-ú, 24189 hrsz-ú, 23955/5 hrsz-ú, 23955/4 hrsz-ú, 23905 hrsz-ú, 23900 hrsz-ú, 23979/2 hrsz-ú, 23980 hrsz-ú, 23993 hrsz-ú, 23946 hrsz-ú, 24010 hrsz-ú, 24031 hrsz-ú, 24026/1 hrsz-ú, 24032 hrsz-ú, 24047 hrsz-ú, 24058 hrsz-ú, 24313/3 hrsz-ú, 24260 hrsz-ú, 24158 hrsz-ú, 24237 hrsz-ú, 24204-hrsz-ú, 24226/3 hrsz-ú, 27709 hrsz-ú, 27825 hrsz-ú 047 hrsz-ú, 27751/1 hrsz-ú, 27783 hrsz-ú, 27722 hrsz-ú, 24247/2 hrsz-ú, 24247/1 hrsz-ú, 24246/11 hrsz-ú, 24246/33 hrsz-ú 24246/34 hrsz-ú, 24265 hrsz-ú, 24274 hrsz-ú, 24287 hrsz-ú, 24337 hrsz-ú, 24304 hrsz-ú, 24352 hrsz-ú, 24368 hrsz-ú, 033/1 hrsz-ú, 24454 hrsz-ú, 24489/1 hrsz-ú, 033/2 hrsz-ú 24489/2 hrsz-ú, 24476 hrsz-ú, 24437 hrsz-ú, 24369/1 hrsz-ú, 24428 hrsz-ú 24369/2 hrsz-ú, 24406 hrsz-ú, 24463 hrsz-ú, 036/12 hrsz-ú 036/32 hrsz-ú, 058 hrsz-ú utak összessége)

 

 

Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése - a magyar helyesírás szabályainak megfelelően - a következő közterültek írásmódját az alábbiak szerint javítja:

1./ Andrásbíró utca helyett András bíró utca;
2./ Kis-eged utca helyett Kis-Eged utca ;
3./ Nagy-eged utca helyett Nagy-Eged utca;
4./ Rózsásdülő utca helyett Rózsásdűlő utca;
5./ Zugó utca helyett Zúgó utca.

 

A közterületek elnevezéséről Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése az október 29-i ülésén dönt, ezért kérem a Tisztelt Lakosságot, hogy a közterületek elnevezésére vonatkozó észrevételeket, javaslatokat a Polgármesteri Hivatal Jogi és Hatósági Irodájára (Eger, Dobó tér 2. szám) 2015. október 28-ig szíveskedjenek benyújtani.

 

Eger, 2015. október 22.

Dr. Kovács Luca
jegyző

 



< Vissza
Intézze ügyeit elektronikusan!